تحصیل-در-اتریش-با-مدرک-دیپلم

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم

بررسی شرایط تحصیل-در-اتریش-با-مدرک-دیپلم

شهر زیبای وین که چندین سال متوالی به عنوان یکی از بهترین شهرهای اروپا شناخته می شود و جزء ده شهر برتر دنیا می باشد، پایتخت کشور اتریش است. کشور اتریش یکی از کشورهای واقع در مرکز اروپا است که با کشورهایی نظیر ایتالیا، مجارستان، اسلوونی، جمهوری چک و اسلواکی همسایه است .آب و هوای کشور اتریش معتدل است و گرما یا سرمای چندان شدیدی ندارد. این کشور همچنین دارای موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی است و محل بسیار مناسبی جهت انجام فرایندهای تجاری می باشد، علاوه بر این مردم این کشور از رفاه اجتماعی سطح بالایی برخوردار می باشند. نظام آموزشی در این کشور از کیفیت زیادی برخوردار می باشد و دانشگاه های بسیار مدرن و معتبری در این کشور وجود دارند.

با توجه به شرایط ذکر شده این کشور اخیراً بسیار مورد توجه متقاضیان مهاجرت به این کشور از راه های مختلف نظیر تحصیلی، قرار گرفته است و هر سال دانشجویان بسیاری از تمام دنیا جهت تحصیل در اتریش به این کشور مهاجرت می نمایند. در این متن ما به بررسی و تحلیل تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم می پردازیم.

در صورتی که پس از بررسی و مطالعه این مقاله کماکان تمایل به دریافت اطلاعات جامع تری در خصوص تحصیل-در-اتریش-با-مدرک-دیپلم داشتید می توانید از مشاوره رایگان با مشاورین مطلع و آگاه بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی بهره مند شوید.

تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش با مدرک دیپلم

در کشور اتریش علاوه بر وجود دانشگاه های دولتی رایگان که تحصیل در آن ها برای دانشجویان داخلی و بین المللی فاقد شهریه است، دانشگاه های خصوصی نیز وجود دارند که متقاضیان بین المللی تحصیل در اتریش می توانند با پرداخت شهریه و هزینه های تحصیلی به زبان انگلیسی در آن ها مشغول به تحصیل گردند. همانگونه که بیان نمودیم تحصیل در دانشگاه های خصوصی اتریش مستلزم پرداخت شهریه می باشند و هزینه تحصیل در این دانشگاه های خصوصی حدوداً 12 هزار یورو در سال است.

تحصیل-در-اتریش-با-مدرک-دیپلم
تحصیل-در-اتریش-با-مدرک-دیپلم

متقاضیان تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم که از دانشگاه های خصوصی این کشور پذیرش دریافت می نمایند می توانند در دوره های کارورزی برگزار شده توسط این دانشگاه ها شرکت نمایند و شانس ورود به بازار کار کشور اتریش را پس از فراغت از تحصیل افزایش دهند.

نظام اموزشی و کیفیت آموزش در هر دو دانشگاه دولتی و خصوصی کشور اتریش در یک سطح است و هر دو از یک نظام آموزش عالی پیروی می نمایند. برای ورود به دانشگاه های خصوصی اتریش داشتن دیپلم دوازده سال معتبر و همچنین نمره آیلتس 6 از پیش شرط های پذیرش در این دانشگاه ها می باشند و بر خلاف دانشگاه های دولتی این کشور نیازی به قبولی در آزمون سراسری و گذراندن چند واحد درسی در کشور مبداء وجود ندارد.

تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش با مدرک دیپلم

برخی از رشته ها نظیر مدیریت بازرگانی، رشته زیست شناسی، داروسازی، علوم کامپیوتر، رشته دامپزشکی، معماری و غیره جهت تحصیل در دانشگاه های دولتی نیازمند موفقیت در آزمون ورودی می باشند.دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم، در صورتی که از دانشگاه های دولتی و یا دانشگاه های علمی کاربردی فارغ التحصیل شده باشند و همچنین در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح A2، می توانند در دانشگاه های دولتی اتریش به صورت رایگان به تحصیل بپردازند.

تحصیل در اتریش با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی سه الی چهار سال بطول می انجامد. هیچگونه محدودیت سنی برای تحصیل در دانشگاه های کشور اتریش وجود ندارد اما در صورت وجود گپ تحصیلی، دلیل موجهی باید برای آن وجود داشته باشد. دانشجویانی که تمایل دارند در کشور اتریش به زبان انگلیسی تحصیل نمایند باید دارای نمره آیلتس 6 باشند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش حدود 1500 یورو در سال است که این هزینه جهت ثبت نام و دیگر خدمات ارائه شده از جانب دانشگاه از دانشجویان دریافت می گردد.

اخذ اقامت اتریش با مدرک دیپلم

روش دیگر نیز جهت اخذ اقامت اتریش با مدرک دیپلم دریافت مجوز اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری می باشد؛ اما می توان گفت هنوز هم یکی از روش های آسان جهت اخذ اقامت اتریش ادامه تحصیل در این کشور می باشد.

پس سعی کنید در کنکور دانشگاه های آزاد و سراسری ایران شرکت نموده و پس از کسب نمره قبولی در دانشگاه آزاد می توانید وارد خاک اتریش شوید.

تحصیل-در-اتریش-با-مدرک-دیپلم
تحصیل-در-اتریش-با-مدرک-دیپلم

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در اتریش

البته جهت اخذ اقامت تحصیلی در اتریش به جمع آوری مجموعه ای از مدارک نیاز خواهید داشت که در این بخش از مقاله قصد داریم مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در اتریش را به شما معرفی نماییم.

  • در مرحله اول باید مدرک دیپلم خود و کارنامه آن را به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه نمایید.
  • مدرک پیش دانشگاهی و کارنامه آن نیز باید به صورت رسمی ترجمه شود.
  • ترجمه مدرک کارشناسی و کارنامه آن به زبان انگلیسی
  • ترجمه کارت ملی و شناسنامه خود به زبان انگلیسی
  • آقایان جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های معتبر اتریش باید کارت پایان خدمت خود را به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه نمایید.
  • صفحه اول پاسپورت و تمامی صفحات آن که دارای مهر می باشد را اسکن نموده و از آن ها یک نسخه کپی تهیه نمایید.
  • نامه قبولی در کنکور
  • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل در یکی از رشته های تحصیلی دانشگاه های ایران
  • ۱۲ قطعه عکس پاسپورتی رسمی

قبل از انجام هر گونه اقدامی برای مهاجرت تحصیلی به اتریش باید هزینه تحصیلی این کشور را نیز در نظر بگیرید.

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

تحصیل-در-اتریش-با-مدرک-دیپلم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *