اقامت کار و ثبت شرکت درخارج از کشور

اقامت کار شرکت، شرایط منحصر به فرد ثبت شرکت و کار در خارج از کشور و اخذ اقامت-کار-و-ثبت-شرکت-درخارج-از-کشوردر این نوشتار با تحلیلی علمی شرح داده شده است.

از جمله سوالاتی که بر روی وبسایت ها و شبکه های مجازی بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی  به کرات پرسیده شده است این است که آیا روش اقامتی وجود دارد که بتوان از طریق راه اندازی کسب و کاری کوچک و خانوادگی به اقامت رسید؟

و آیا با سرمایه کم می توان اقامت اروپا و کشور های برتر دنیا مانند اتریش، آلمان، هلند، کانادا، سوئیس، آمریکا، استرالیا و دیگر کشور های مطرح دنیا را کسب نمود؟

برای پاسخ گویی بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی برای اولین بار در ایران روش اخذ اقامت کار شرکت را معرفی می نماید. شما از طریق روش اقامت کار شرکت می توانید در کشورهای مطرح دنیا با سرمایه ای کم اقدام به ثبت شرکت و کار نمایید.

شما عزیزان می توانید برای بررسی شرایط خود جهت اقدام از طریق اقامت کار شرکت با بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی  تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید.

اقامت-کار-و-ثبت-شرکت-درخارج-از-کشور
اقامت-کار-و-ثبت-شرکت-درخارج-از-کشور

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

اقامت کار شرکت و شرایط عمومی

بسیاری از واژگان و اصطلاحات در حوزه مهاجرت در ایران، برای اولین بار توسط مدیریت بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی ابداع شده اند.

در واقع بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی همواره تلاش داشته است تا با بررسی و استخراج جدیدترین قوانین مهاجرتی در کشورهای مختلف دنیا، روش های جدیدی برای مهاجرت ایرانیان معرفی نماید.

از جمله این واژگان می توان به اقامت خودحمایتی اشاره کرد که اولین بارتوسط بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی معرفی شد و تا به امروز نیز بیشترین کارت های اقامت ایرانیان از روش خود حمایتی توسط این سازمان کسب شده است.

اقامت قرمز سفید قرمز نیز از دیگر خدمات انحصاری سازمان می باشد. اکنون نیز به همت کارشناسان و وکلای سازمان  اقامت از طریق “کار شرکت” برای اولین بار به ایرانیان معرفی می شود.
اغلب روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هزینه زیادی دارند. به عنوان مثال کشورهای حوزه کارائیب مانند سنت لوسیا در صورتی که شما مبلغ 300،000 دلار را به دولت اهدا کنید به شما پاسپورت خواهند داد.

در حالی که این کشور امکانات زیادی ندارد و جز کشورهای پیشرفته و مطرح نیز نمی باشد و پاسپورت این کشور قابلیت رقابت با پاسپورت کشورهایی مانند سوئیس، اتریش، آلمان، هلند، استرالیا، امریکا و کانادا ندارد و از رنک پایین تری برخوردار است.

بنابراین اقامت کار شرکت معرفی شد تا بتوان با سرمایه ای کمتر نسبت به روش های سرمایه گذاری دیگر اقامت کشورهای مطرح دنیا را کسب نمود.

از آنجا که این روش به تازگی توسط بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی معرفی شده است، تا کنون نامی از آن نشنیده اید، بنابراین با ادامه مقاله همراه شوید و با یکی از بهترین روش های اخذ اقامت کشورهای مطرح دنیا آشنا شوید.

اقامت-کار-و-ثبت-شرکت-درخارج-از-کشورو قوانین آن

اقامت کار شرکت در واقع بر اساس همکاری اعضای یک خانواده برای تشکیل یک شرکت صورت می گیرد. این اقامت از طریق خرید سهام یا از طریق استخدام قابل اتخاذ می باشد.

نکته مهم و مثبت این است که در اقامت کار شرکت نیازی نیست که سرمایه بزرگی به خارج از کشور منتقل کنید. برای کشورهای مختلف می توان از طریق اقامت کار شرکت اقدام نمود، از جمله کشور های سوئیس، اتریش، آلمان، سوئد، هلند، استرالیا، امریکا و کانادا. با این حال بیشتر توصیه می شود برای کشورهای کانادا، اتریش و سوئد اقدام شود چرا که پیچیدگی های کمتری دارند.

اقامت-کار-و-ثبت-شرکت-درخارج-از-کشور
اقامت-کار-و-ثبت-شرکت-درخارج-از-کشور

در روش اقامتی کار شرکت برای کشور کانادا، نیازی به سرمایه گذاری در این کشور نمی باشد. شما اعلام می کنید که قصد دارید شرکتی در کانادا ثبت کنید و در آن شرکت مشغول به کار شوید. بنابراین شما شرکتی که در کانادا ثبت می کنید و یا در آن شراکت می کنید.

حداقل بیش از 50 درصد سهام این شرکت باید به نام شما باشد. بدین ترتیب شما مالک یک شرکت کانادایی خواهید بود و می توانید خودتان یا همسرتان در این شرکت مشغول به کار شوید.

توجه داشته باشید که شما تنها با ثبت شرکت در کانادا اقامت کانادا را کسب نخواهید کرد، بلکه شما از طریق استخدام در شرکت کانادایی خود، اقامت کاری کانادا را کسب خواهید نمود و سایر اعضای خانواده نیز به عنوان همراه اقامت دریافت خواهند کرد.

اقامت-کار-و-ثبت-شرکت-درخارج-از-کشور

همین روال برای سایر کشورها نیز قابل انجام است و می توان از طریق کار شرکت اقامت آن را نیز کسب نمود. با این حال جزئیات قانونی، هزینه ها، نیازمندی ها و موارد حقوقی دیگر در هر کشوری متفاوت می باشد و با توجه به شرایط شما و خانوادتان باید بهترین کشور انتخاب شود.

به عنوان مثال قوانین ثبت شرکت و استخدام در اتریش و آلمان با کانادا متفاوت است و اگر شما شرکتی در این کشورها ثبت کنید با کار کردن در شرکت خودتان نمی توانید اقامت بگیرید.

بنابراین برای این کشورها شرکت به نام یکی از زوجین ثبت می شود و زوج دیگر در آن شرکت استخدام می شود. اقامت کاری به فردی که در شرکت استخدام شده است اعطا می شود و سایر اعضای خانواده نیز ویزای همراه دریافت می کنند.

توجه داشته باشید که اقامت کار شرکت با اقامت از طریق ثبت شرکت متفاوت است. به عنوان مثال در آلمان و هلند از طریق ثبت شرکت اقامت اعطا نمی شود مگر اینکه بیزنس پلن یا طرح تجاری شما اثبات کند که شما برای اقتصاد این کشور ها بسیار مفید هستید.

با این حال در روش کار شرکت هیچ نیازی به ارائه بیزنس پلن ندارید و همین امر سبب شده است که پیچیدگی های روش اقامت از طریق ثبت شرکت را نداشته باشد.
نکته مثبت دیگر این است که همسر متقاضی نیز اجازه کار تمام وقت در آن کشور را دارد.

اقامت کار شرکت و هزینه های آن

با اینکه اقامت کار شرکت را می توان علاوه بر دسته مهاجرت کاری در دسته مهاجرت از طریق سرمایه گذاری نیز قرار داد، این روش نسبت به سایر روش های سرمایه گذاری هزینه بسیار پایین تری دارد.

به طور کلی می توان گفت که اگر شما پشتوانه مالی حدود 50 تا 100 هزار یورو داشته باشید، می توانید از روش اقامت کار شرکت برای مهاجرت به کشورهای مطرح دنیا اقدام نمایید.

همان طور که ذکر شد در واقع داشتن شرکت و کار کردن شما، هر دو به صورت همزمان سبب اعطای اقامت می شود. بنابراین شما باید حتما در کشور مقصد یک شرکت داشته باشید. هزینه ثبت شرکت در کشورهای دیگر معمولاً چندان زیاد نمی باشد و مبلغی بین 500 تا 4،000 یورو می باشد.

اما دقت داشته باشید که ثبت شرکت به تنهایی سبب اخذ اقامت نمی گردد و شما باید در این شرکت استخدام شوید. شما می توانید کسب و کار کوچکی در کشور مقصد داشته باشید و هزینه های زندگی شما نیز از این طریق تامین خواهد شد.

اقامت-کار-و-ثبت-شرکت-درخارج-از-کشور
اقامت-کار-و-ثبت-شرکت-درخارج-از-کشور

سرمایه اولیه شرکت

هزینه دیگری که برای اقامت کار شرکت باید تامین شود، سرمایه اولیه شرکت می باشد. بر اساس قوانین هر کشور این سرمایه اولیه متغیر است.

به عنوان مثال در کشور کانادا نیازی به سرمایه اولیه نیست، در کشور اتریش شما باید مبلغ 35،000 یورو و در کشور آلمان مبلغ 20،000 به عنوان سرمایه اولیه شرکت در حساب شرکت واریز کنید. البته این مبلغ متعلق به خود شما می باشد و در حساب شرکت شما در کشور مقصد واریز می شود، بنابراین نمی توان آن را جز هزینه ها دانست و هزینه های شرکت از این مبلغ تامین می شود.

اقامت کار شرکت و وضعیت اخذ اقامت و تابعیت

مسلماً افرادی که مهاجرت می کنند تمایل دارند در کشور مقصد اقامت دائم و گاهاً تابعیت کسب نمایند تا بتوانند از تمامی حقوق شهروندی بهره مند گردند.

در صورت اخذ اقامت کار شرکت این امکان برای شما وجود دارد که بتوانید اقامت دائم یا تابعیت کشور مقصد را کسب نمایید. عموماً قوانین کشورها به این صورت است که شما پس از چند سال زندگی، کار و پرداخت مالیات می توانید درخواست اقامت دائم کنید و سپس پس از گذشت چند سال دیگر تابعیت کشور مقصد را کسب نمایید.

توجه داشته باشید که شما با دارا بودن اقامت دائم نیز از تمامی حقوق شهروندی برخوردارید و تنها از برخی حقوق مانند حق رأی، حمایت دیپلماتیک و اشتغال در پست های سیاسی محروم هستید. با این حال بسیاری از افراد تمایل دارند که گام آخر در مهاجرت را نیز برداشته و تابعیت و پاسپورت کشور مقصد را اخذ نمایند.

شما از طریق اقامت کار شرکت نیز می توانید تابعیت کشور مقصد را کسب نمایید. به عنوان مثال شما پس از اقامت کانادا می توانید از طریق اسکیل ورکر اقامت دائم کانادا و پس از گذشت 3 سال تابعیت و پاسپورت کانادا را کسب نمایید.

در کشور های دیگر نیز شما معمولاً پس از گذشت 6 تا 10 سال اقامت می توانید تابعیت کسب نمایید.

بنابراین شما در اقامت کار شرکت در نهایت موفق به اخذ پاسپورت یکی از کشورهای برتر دنیا خواهید شد و علاوه بر مزایای شهروندی می توانید از مزایایی همچون سفر آزادانه و بدون ویزا به بسیاری از کشور ها برخوردار شوید. این اقامت دائم و تابعیت شامل سایر اعضای خانواده نیز خواهد شد.

اقامت کار شرکت و مزایای منحصر به فرد آن

تا به اینجا به بسیاری از مزایای اقامت کار شرکت اشاره شده است. در زیر همه این مزایا مجدد عنوان شده اند و مزایای دیگری نیز بیان شده است.
• در اقامت کار شرکت، نسب به سایر روش های سرمایه گذاری، سرمایه بسیار کمتری نیاز دارید. شما با پشتوانه تنها 50 تا 100 هزار یورو می توانید برای این روش اقدام نمایید.
• بر خلاف سایر روش های ثبت شرکت که شما نیاز به ارائه بیزنس پلن یا طرح تجاری بسیار قوی دارید.

در اخذ اقامت کار شرکت نیاز به هیچ گونه بیزنس پلن نمی باشد و ثبت شرکت به سادگی و بدون پیچیدگی انجام می شود.
• در روش کار شرکت شما می توانید صاحب کسب و کار کوچکی برای خود باشید و نگرانی دیگری بابت کاریابی و استخدام ندارید.

از این طریق هزینه های زندگی خانواده نیز تامین می شود.
• شما به واسطه اخذ اقامت از طریق کار شرکت می توانید پاسپورت کشورهای مطرح دنیا را کسب نمایید. در اغلب کشورها ظرف 3 تا 6 می توانید پاسپورت و تابعیت اخذ نمایید.
• تمامی اعضای خانواده می توانند با ثبت شرکت و کار، اقامت کسب نمایند.
• در صورت اخذ اقامت از طریق کار شرکت همسر شما نیز اجازه کار تمام وقت در کشور مقصد دارد.

اقامت کار شرکت و خدمات بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی 

همان گونه که ذکر شد اقامت کار شرکت برای نخستین بار توسط بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی  معرفی می شود و این روش اقامت انجام می شود.
این روش شباهت زیادی با روش قرمز سفید قرمز دارد، که پیش تر توسط بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی معرفی شده است و کارت های اقامت متعددی از این روش اخذ شده است.

اما اقامت کار شرکت گستردگی بیشتری نسبت به روش ذکر شده دارد و در کشور های زیادی قابل پیاده سازی می باشد.

مشاورین و کارشناسان با توجه به شرایط شخص و اعضای خانواده تشخیص می دهند که اخذ اقامت از طریق کار شرکت در کدام یک از کشورها برای آن ها امکان پذیر است.

 بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی از ابتدای کار و از مرحله مشاوره تا دریافت کارت اقامت، متقاضیان عزیز را همراهی خواهند کرد و با بهره گیری از دانش و خدمات وکلای بومی هر کشور، پرونده موکلین را پیش خواهد برد. شما عزیزان می توانید برای بررسی رایگان شرایط خود جهت اقدام از طریق اقامت کار شرکت، با بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید.

اقامت-کار-و-ثبت-شرکت-درخارج-از-کشور
اقامت-کار-و-ثبت-شرکت-درخارج-از-کشور

اقامت کار شرکت و سخن پایانی

اقامت کار شرکت، خدمتی نوین ازبنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی  می باشد که برای اولین بار توسط این سازمان معرفی می شود و اخذ اقامت کار شرکت به صورت انحصاری توسط بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی  انجام می شود.

اقامت کار شرکت روشی است که شما می توانید با سرمایه کمی در حدود 50 تا 100 هزار یورو، در کشورهای برتر دنیا اقدام به ثبت شرکت و اخذ اقامت نمایید.

در این روش ثبت شرکت به تنهایی منجر به اقامت نخواهد شد بلکه ثبت شرکت به همراه کار در آن شرکت به شما اقامت کشور مقصد را می دهد. اگر می خواهید با سرمایه ای کم کسب و کار کوچکی در یک کشور پیشرفته داشته باشید و نمی خواهید درگیر پیچیدگی های ثبت شرکت و بیزنس پلن شوید، اخذ اقامت کار شرکت می تواند برای شما گزینه مناسبی باشد.

شما عزیزان می توانید از طریق مشاوره رایگان تلفنی یا طرح سوال در قسمت دیدگاه ها یا قسمت سوالات مهاجرت سایت، تمامی ابهامات و سوالات خود را با کارشناسان بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی  مطرح نمایید. امید است این نوشتار توانسته باشد اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهد.

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *