کانادا یا استرالیا

کانادا یا استرالیا، شرایط مهاجرت به کشورهای کانادا یا استرالیا و مزیت های اقامت کانادا یا استرالیا در این مقاله از نظر علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد.

مزایا و معایب مهاجرت به کانادا یا استرالیا چه می باشند؟

کدام کشور برای مهاجرت شرایط بهتری دارد؟

روش دست یابی به پاسپورت کانادا یا استرالیا از طریق مهاجرت به این کشورها به چه صورت می باشد؟

امروزه با توجه به اینکه مهاجرت ایرانیان به کشورهای مختلف و به ویژه کانادا و استرالیا روند رو به افزایشی به خود گرفته است، همین امر سبب می شود که اطلاعات بسیار پراکنده ای در خصوص شرایط زندگی در این کشورها و همچنین قوانین مهاجرتی این کشورها به دست دیگران برسد.

 بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی خود را ملزم می داند با تکیه بر اطلاعات صحیح و به روز علمی و مشاوره های تخصصی کارشناسان با تجربه، در راستای آگاه سازی و آشنا کردن هموطنان قدم بگذارد.

جهت دریافت این مشاوره های تخصصی می توانید یاکارشناسان ما  تماس برقرار کنید. همچنین می توانید با مراجعه به سایت های مختلف  سازمان و همچنین صفحه های سازمان در فضاهای مجازی اطلاعات بسیاری در خصوص قوانین مهاجرتی کشورهای مختلف به دست آورید.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

سوال بپرسید!

عناوینی که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد:

شما میتوانید از کارشناسان بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دریافت مشاوره رایگان

کانادا-یا-استرالیا
کانادا-یا-استرالیا

کانادا یا استرالیا و بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

مهاجرت یکی از تصمیمات مهم در مسیر زندگی هر شخص می باشد.

قوانین مهاجرتی و شرایط زندگی در کشورهای مختلف و به ویژه کانادا یا استرالیا طبیعتاً تفاوت هایی با هم دارند. اکنون انتخاب مهاجرت به کانادا یا استرالیا منوط به اطلاعات مهاجرتی و همچنین سلیقه شخصی افراد می باشد. کسب این اطلاعات دقیق مهاجرتی که در تصمیم گیری نهایی شخص بسیار اثر گذار می باشد، زمانی میسر خواهد بود که شخص از یک موسسه معتبر و وکیلی با تجربه و برجسته راهنمایی دریافت کند.بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی به این منظور امکان مشاوره رایگان را برای هموطنان عزیز فراهم کرده است.

کانادا یا استرالیا و مقایسه شرایط عمومی

شخصی که قصد مهاجرت به کانادا یا استرالیا را دارد باید شرایط عمومی این کشورها را به خوبی بشناسد. کانادا دومین کشور پهناور دنیا از لحاظ مساحت می باشد. مساحت کانادا 9.985.000 کیلومتر مربع می باشد.

جمعیت کانادا 37 میلیون نفر می باشد که با توجه به وسعت بالای این کشور، پراکندگی جمعیت بسیار پایینی دارد. پایتخت کانادا شهر اوتاوا می باشد که در ایالت انتاریو واقع شده است.

شهرهای مهم این کشور، تورنتو و ونکوور می باشند.

کانادا از سمت جنوب با کشور آمریکا، از مغرب با آلاسکا همسایه می باشد. واحد پول این کشور دلار کانادا است. کانادا کشوری است که در زمینه های اقتصادی و تجاری و همچنین رفاه اجتماعی در سطح بالایی قرار دارد و همین سبب شده که به یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرین تبدیل شود.

و اما استرالیا، یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان، ششمین کشور وسیع جهان و بزرگترین کشور در قاره استرالیا و اقیانوسیه می باشد.

مساحت استرالیا 7.692.000 کیلومتر مربع می باشد. جمعیت این کشور پهناور 26 میلیون نفر می باشد و همانند کانادا پراکندگی جمعیت بسیار پایینی دارد. بزرگترین شهر استرالیا سیدنی می باشد در حالی که پایتخت آن، شهر کانبرا می باشد. ملبورن، بریزبن، پرت و آدلاید جز شهرهای بزرگ و مهم این کشور هستند. استرالیا یا اندونزی، تیمور شرقی و پاپوا گینه نو مرز مشترک آبی دارد. واحد پول این کشور دلار استرالیاست.

کانادا-یا-استرالیا و مقایسه زبان رسمی

اگر قصد مهاجرت به کانادا یا استرالیا و کسب اقامت در یکی از این دو کشور را دارید، دانستن این مساله بسیار حائز اهمیت خواهد بود که زبان رسمی کانادا یا استرالیا، زبان انگلیسی می باشد.

البته لهجه گویشی در این دو کشور متفاوت است. لهجه ای که مردم کانادا با آن صحبت می کنند به لهجه آمریکایی بسیار نزدیک تر است و به همین دلیل یادگیری این لهجه آسان تر می باشد.

در این میان کانادا زبان فرانسوی را به عنوان زبان دوم رسمی خود به رسمیت شناخته است که در استانهایی مانند کبک تکلم می شود. با توجه به اینکه این دو کشور، کشورهای بسیار مهاجرپذیری هستند، مسلماُ به افراد زیادی از کشورهای دیگر درکانادا-یا-استرالیا برخورد خواهید کرد.

بر فرض مثال، تعداد افراد چینی زیادی در این کشورها وجود دارند و به وضوح می توان زبان چینی را در این مناطق دید.

در حال حاضر اگر تمایل به مهاجرت و اقامت در کانادا یا استرالیا را دارید با توجه به شباهت موجود در زبان رسمی این دو کشور، جهت برقراری ارتباط بهتر و تطبیق با جوامع مورد نظر باید از سطح بالایی از زبان انگلیسی برخوردار باشید. به این منظور پیشنهاد می شود از طریق لینک زیر محصول دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC) را بررسی و مشاهده بفرمایید.

کانادا یا استرالیا و مقایسه نظام حقوقی

در مقایسه کشورهای مختلف به منظور مهاجرت و از جمله کانادا یا استرالیا، بررسی نظام حقوقی کشور مورد نظر و همچنین نظام قضایی آن کشور، معیار بسیار مهم و تاثیرگذاری می باشد. در کشوری که از نظام حقوقی قدرتمند و پویایی برخوردار باشد، بستر پیشرفت در تمامی زمینه ها و بخش های دولتی فراهم خواهد شد.

اگر کمی به مشکلات کشورهای درحال توسعه و جهان سومی بنگریم، در می یابیم که اکثر مشکلات این کشورها ناشی از ضعف نظام حقوقی و فساد در نظام قضایی می باشد.

یکی از معیارهای شناسایی فساد در نظام قضایی نرخ مصادره اموال می باشد در کشورهای پیشرفته بسیار پایین می باشد.

در نمودارهای مربوط به نرخ ریسک مصادره اموال، پایین ترین نرخ با عدد یک و بالاترین نرخ با عدد هفت نمایش داده می شود.  این نرخ بسیار پایین ناشی از سیستم حقوقی بسیار قدرتمند این دو کشور است. نظام حقوقی کانادا یا استرالیا به تبعیت از انگلستان، تحت نظام کامن لا می باشد.

کانادا-یا-استرالیا
کانادا-یا-استرالیا

کانادا-یا-استرالیا و مقایسه هزینه های زندگی

مسلماً یکی از اصلی ترین شاخص ها در مقایسه دو کشور به هدف مهاجرت، بررسی هزینه های زندگی در این کشورها می باشد. در رابطه با مهاجرت و کسب اقامت در کانادا یا استرالیا، می توان هزینه هایی مانند هزینه های مسکن، حمل و نقل، پوشاک، مخارج مربوط به رستوران و هزینه های اینترنت را با یکدیگر مقایسه کرد.

در جدول های زیر هزینه های متفاوت زندگی در دو شهر بزرگ ونکوور و ملبورن که شهرهای مهم کانادا و استرالیا به شمار می آیند مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. به منظور آسانی در مقایسه، در هر دو کشور هزینه ها به نرخ دلار کانادا درج شده است:

خدمات وکالاهزینه در کاناداشهر ونکوورهزینه در استرالیاشهر ملبورندرصد تفاوت در نرخ هزینه ها
یک وعده در یک رستوران عادی1615.77-1.45 %
شیر( یک لیتر)2.511.34-46.65 %
نان سفید( 500 گرم)3.312.89-12.83 %
برنج(1 کیلوگرم)4.172.40-42.40 %
تخم مرغ(12 عدد)3.974.25+7.00 %
پنیر(1 کیلوگرم)16.308.84-45.77 %
مرغ(1 کیلوگرم)15.099.61-36.34 %
گوشت قرمز(1 کیلوگرم)18.2813.65-25.29 %
سیب(1 کیلوگرم)3.843.68-4.28 %
بنزین(1 لیتر)1.561.30-16.57 %
60 mbاینترنت نامحدود72.9063.86-12.40 %
هزینه اجارهآپارتمان2044.301683.90-17.63 %
یک کیلومترتاکسی1.881.45-4.3 %
کانادا-یا-استرالیا

پس از مقایسه هزینه ها در شهرهای ملبورن و ونکوور، مقایسه درآمد ماهیانه در کشورهای کانادا یا استرالیا بسیار حائز اهمیت خواهد بود. میانگین درآمد ماهیانه در ونکوور پس از کسر مالیات حدود 3.700  دلار کانادا، و همین میانگین در شهر ملبورن استرالیا حدود 4.600 دلار استرالیا معادل 4.200 دلار کانادا می باشد.

کانادا یا استرالیا و مقایسه شرایط و کیفیت زندگی

همانطور که در قسمت فوق به مقایسه هزینه های زندگی در بخش های مختلف در شهرهای ونکوور و ملبورن پرداختیم، در این قسمت به دنبال مقایسه شرایط و کیفیت زندگی در این دو شهر بزرگ و پیشرفته هستیم.

همانطور که می دانید، یکی از دلایلی که اکثر مهاجرین کشورهای کانادا یا استرالیا را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند، درصد بالای کیفیت زندگی در شهرهای مختلف این دو کشور است.

بر فرض مثال شهرهای ملبورن و سیدنی در استرالیا و یا ونکوور و تورنتو در کانادا، بالاترین استانداردهای رفاهی و اجتماعی را برای ساکنین خود فراهم می کنند. با توجه به جدول زیر به این نکته بیشتر پی خواهیم برد که این دو کشور، شاخص های کیفیت زندگی بالایی دارند. البته این استاندارها جزئیاتی مانند معیار ایمنی دارند، که به دلیل کثرت حیوانات وحشی در هر دو کشور، نیاز به بررسی بیشتر دارند.

معیار کیفیت زندگیونکوورملبورن
قدرت خرید91متوسط110بسیار بالا
شاخص ایمنی63متوسط55متوسط
خدمات بهداشتی و درمانی74بالا75بالا
آب و هوا91بسیار بالا94بسیار بالا
هزینه زندگی74متوسط73متوسط
قیمت املاک به نسبت درآمدها14بالا9متوسط
شاخص ترافیک36متوسط38متوسط
معیار آلودگی24پایین25پایین
رتبه جهانیرفاه اجتماعی و رضایت از زندگی10بسیار بالا26بالا
جمع بندی معیارهایکیفیت زندگی172بسیار بالا179بسیار بالا
کانادا-یا-استرالیا

کانادا-یا-استرالیا و مقایسه امنیت و وقوع جرم

در ادامه بررسی شرایط مهاجرت به کانادا یا استرالیا و همچنین کسب اقامت در کانادا یا استرالیا به مقایسه امنیت اجتماعی و همچنین احتمال وقوع جرم و جنایات در این دو کشور می پردازیم.

قطعا یکی از بزرگترین دلایل هر شخص از مهاجرت، پایین بودن امنیت و بالا بودن احتمال وقوع جنایات در کشور مبدا می باشد. به همین علت بررسی این موضوع، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در جدول زیر به تفصیل جزئیات زیادی از شاخص های امنیتی در شهرهای ونکوور و ملبورن مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

با تحلیل این اطلاعات بسیار کاربردی، یکی از دلایل اقبال عمومی برای مهاجرت به کانادا یا استرالیا، برای ما به وضوح روشن می شود. شهروندان این دو کشور از امنیت اجتماعی بالایی برخوردار هستند. این دو کشور و به ویژه کانادا جز کشورهایی محسوب می شوند که کمترین نرخ وقوع جرم را در میان کشورهای جهان را دارا هستند.

شاخص های معیار امنیت و وقوع جرمونکوورملبورن
سطح جرم38کم47متوسط
خطر شکستن و سرقت اثاث منزل33کم42متوسط
ترس از سرقت خودرو24کم35کم
خطر هجوم و حمله29کم44متوسط
نگرانی از توهین33کم45متوسط
توهین های قومیتی و نژادپرستانه18بسیار کم30کم
نگرانی از معتادان به مواد مخدر69بالا56متوسط
جرایم املاکی نظیر سرقت و خرابکاری49متوسط54متوسط
فساد اقتصادی مانند اختلاس و رشوه30کم35پایین
کانادا-یا-استرالیا

کانادا-یا-استرالیا و مقایسه سیستم آموزشی مدارس

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب یک کشور به عنوان مقصد مهاجرت، نظام آموزشی آن کشور و به خصوص مقطع مدارس آن می باشد.

آموزش مدارس که در دو بخش ابتدایی و متوسطه صورت می پذیرد، تاثیر بسیار زیادی در توسعه و پیشرفت هر کشوری دارد. یکی از دلایل مهاجرت بسیاری از خانواده ها، برخورداری از سیستم آموزشی قوی و پویا می باشد.

به همین دلیل کشورهایی مانند کانادا یا استرالیا، که نظام آموزشی بسیار پیشرفته ای دارند، مقاصد بسیار مناسبی جهت تحصیل در مدارس و مهاجرت از این طریق می باشند. به همین منظور، شناخت سیستم مدارس این کشورها بسیار در تصمیم گیری افراد جهت دست یابی به اقامت کانادا یا استرالیا حائز اهمیت می باشد. در این کشورها دو نوع مدارس، خصوصی و دولتی وجود دارند.

در این میان، مدارس خصوصی بیشتر پذیرای دانش آموزان بین المللی می باشند و از سطح آموزشی بسیار مطلوبی برخوردارند.
سطح علمی مدارس دولتی نیز بسیار بالا می باشد. مدارس در این کشورها بصورت شبانه روزی و همچنین روزانه اداره می شوند. با وجود اینکه مدارس هر دو کشور دارای سطح علمی و آموزشی بسیار بالایی هستند ولی کیفیت مدارس در کانادا، در مقاسیه با استرالیا بالاتر می باشد.

کانادا-یا-استرالیا
کانادا-یا-استرالیا

کانادا-یا-استرالیا و مقایسه قوانین مهاجرتی

آگاهی از قوانین مهاجرتی در کانادا یا استرالیا، باعث می شود که در تصمیم گیری نهایی، شرایط شخصی خود را با قوانین این کشورها انطباق داده و بهترین انتخاب را داشته باشید. با اینکه قوانین کانادا و استرالیا شباهت های زیادی دارند، در قوانین مهاجرتی کلی این کشورها تفاوت هایی نیز وجود دارد.

به عنوان مثال، اگر بخواهیم ویزاهای کاری این دو کشور را با یکدیگر مقایسه بکنیم، هر دو کشور از طریق برنامه نیروی کاری ماهر این ویزا را صادر می کنند.

این برنامه در کانادا دو مرحله ای می باشد. شخص با زبان دومی مانند زبان فرانسوی نیز امتیاز کسب می کند. مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد امتیاز خواهد داشت.

در حالی که در استرالیا در یک مرحله با کسب 65 امتیاز می توان این ویزا را به دست آورد. البته نیاز به نمره زبان بسیار بالایی هست. با توجه به قوانینی که در حال حاضر بر این دو کشور حاکم هستند، مهاجرت به کانادا با سهولت بیشتری صورت می گیرد.
در کشور استرالیا حساسیت و سخت گیری بیشتری نسبت به مدرک زبان انگلیسی دیده می شود.

البته برنامه های سرمایه گذاری در استرالیا در مقایسه با کانادا از تنوع بیشتری برخوردار هستند.

طبق روال معمول، قوانین مهاجرتی در کشورهای متفاوت به تداوم در حال تغییر می باشند. لذا بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی به روزترین اطلاعات و استفاده از باتجربه ترین کارشناسان، به دنبال آگاه سازی و راهنمایی شما عزیزان می باشد.

کانادا-یا-استرالیا و مقایسه شرایط آب و هوایی

در مقایسه شرایط آب و هوایی این دو کشور مهاجرپذیر می توان به این نکته اشاره کرد که در هر دو کشور به دلیل شرایط خاص آب و هوایی، مناطق خالی از جمعیت وجود دارد. مسلماً وضعیت آب و هوایی، عامل بسیار مهمی در انتخاب کشور مقصد جهت مهاجرت محسوب می شود.

کشور کانادا به دلیل وسعت بالایی که دارد، از تنوع بالای آب و هوایی در مناطق مختلف برخوردار است.

قسمت های شمالی این کشور بسیار سرد و یخبندان هستند و به همین دلیل تقریبا خالی از سکنه هستند.

قسمت عمده جمعیت 37 میلیونی کانادا در نوار جنوبی این کشور قرار گرفته اند، به نحوی که پر جمعیت ترین شهر های این کشور مانند اوتاوا، تورنتو و ونکورر در جنوب کانادا واقع شده اند.

البته نهادهای مختلف دولتی، در فصل سرما تمهیدات لازم را جهت جلوگیری از وارد شدن آسیب به شهروندان در نظر می گیرند.
کشور استرالیا در مقایسه با کانادا آب و هوای معتدل تری دارد. البته به دلیل مشکلات زیست محیطی و اقلیمی مربوط به لایه ازن، تابش شدید آفتاب در قسمت های عمده استرالیا احتمال ابتلا به سرطان پوست را در این کشور بالا برده است.

کانادا-یا-استرالیا و مقایسه موقعیت جغرافیایی

کانادا یا استرالیا در مقایسه با ایران، از نظر موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی بسیار متفاوت هستند. کشور کانادا در شمال قاره آمریکا واقع شده که اختلاف زمانی بسیار بالایی با ایران دارد. کانادا شش موقعیت زمانی متفاوت، در ایالت های مختلف خود دارد.

اختلاف زمانی ایران با شهر اوتاوا پایتخت کانادا 8 و نیم ساعت می باشد. کشور استرالیا نیز در قاره استرالیا و اقیانوسیه واقع شده که در نمیکره جنوبی کره زمین قرار گرفته است و علاوه بر اختلاف زمانی، اختلاف فصل نیز وجود دارد.

بسیاری از افرادی که به کانادا یا استرالیا مهاجرت می کنند، در کشور ایران دارای فعالیت های تجاری و کسب و کار هستند. لذا اختلاف زمانی و اختلاف مسافت، برای این عزیزان بسیار مهم خواهد بود.

این مقاله علمی توسط گروه پژوهشی بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی جمع آوری و نگارش شده است.

در مجموع پس از مقایسه موقعیت جغرافیایی این دو کشور می توان به این نکته اشاره کرد که با توجه به موقعیت کانادا و همینطور همسایگی این کشور با ایالات متحده آمریکا، بستر پیشرفت در کانادا در مقایسه با استرالیا بیشتر مهیا است.

کانادا-یا-استرالیا و سخن پایانی

مدارک ویزای کار کانادا، از پیش نیازهای ویزای کار به عنوان یکی از راه های اخذ اقامت و تابعیت کشور کانادا می باشد. مطابق با آنچه گفته شد با توجه امکانات و سطح رفاه اجتماعی کشور کانادا و برنامه های این کشور برای جذب مهاجران، انتخاب کانادا از سوی اکثریت متقاضیان مهاجرت منطقی به نظر می رسد.

دراین مقاله سعی شد تا به همه سوالات شما در زمینه مدارک ویزای کار کانادا پاسخ داده شود.

چنانچه سوالی درباره اخذ اقامت و تابعیت کشور کانادا از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و یا تولد را دارید می توانید با بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی  تماس حاصل نمایید تا بهترین گزینه ها توسط مشاورین ارشد و وکلای مجرب ما به شما معرفی گردد.

کانادا-یا-استرالیا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *