مهاجرت به کانادا

مهاجرت-به-کانادا به نسبت سایر کشورها آسان‌تر است و به همین دلیل میزان مهاجرپذیری این کشور طی سال‌های اخیر در مقایسه با گذشته به مراتب بیشتر شده است. این کشور در سال 2018 توانست رتبه 7 در لیست مهاجرپذیری را به خود اختصاص دهد.

سرمایه‌گذاری، یکی از روش‌های بسیار مطمئن برای اخذ ویزای کانادا محسوب می‌شود؛ اما میزان بودجه اولیه شما بسیار مهم است.

عموماً خرید ملک و یا اجاره‌خانه در این کشور گران است که این امر باعث شده تا مهاجران به دنبال شهر‌های ارزان‌تر برای انتخاب محل زندگی خود باشند.

مقدمه

به‌طور ‌کلی نرخ بیکاری در کانادا، طی ده سال گذشته، روند کاهشی داشته است؛ این مسئله نشان می‌دهد که این کشور به نوبه خود توانسته در لیست کشورهای ایده‌آل از نظر کار قرار بگیرد. یافتن کارفرما در کانادا کار آسانی نیست؛ اما روش‌های دیگر از جمله خوداشتغالی یا به‌کارگیری تخصص‌های فردی می‌تواند روش‌های مناسبی برای مهاجرت محسوب شود. در نظر داشته باشید که اخذ ویزای این کشور بین 1 الی 9 ماه، بسته به نوع ویزای درخواستی، زمان نیاز دارد.

مهاجرت-به-کانادا در حال حاضر، بیشترین متقاضیان را در جهان به خود اختصاص داده است. رشد حدود 60 درصدی آمار مهاجران به این کشور، نشان‌دهنده شرایط مطلوب این کشور برای کار و زندگی است. اگر شما قصد مهاجرت به کانادا را داشته باشید باید حتماً از امتیاز زبان انگلیسی(آیلتس) برخوردار باشید و همچنین علاوه بر تمکن مالی، مدرک تحصیلی یا مهارت شغلی عالی کسب کرده باشید. مهاجرت-به-کانادا بدون داشتن شرایط فوق تقریباً غیرممکن است؛ مگر آن‌که فرد مهاجر از طریق ازدواج یا دعوتنامه خویشاوندان به این کشور مهاجرت کند که البته این روش مهاجرتی قوانین خاص خود را دارد.

امتیاز مهاجرت-به-کانادا

مهاجرت شما به کانادا تحت تأثیر امتیاز شما در امتیازبندی مهاجرتی کانادا قرار خواهد گرفت که بر اساس 6 عامل اهدا می‌شود.

 1. توانایی‌های زبانی
 2. تحصیلات
 3. تجربه
 4. سن
 5. اشتغال ترتیب یافته در کانادا
 6. تطبیق‌پذیری

دانش انگلیسی و فرانسه به شما کمک می‌کند تا وارد بازار کار کانادا شوید. شما می‌توانید حداکثر 28 امتیاز را برای مهارت‌های زبانی خود که برای نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن ارزیابی‌شده‌اند به دست آورید.

آموزش – حداکثر 25 امتیاز

برای تحصیلات خود می‌توانید حداکثر 25 امتیاز مهاجرت کانادا را کسب کنید. اگر تحصیلات خارج از کشور دارید، باید گزارش ECA را از یک آژانس مجاز بگیرید. گزارش ارزیابی اعتبار تحصیلی، ارزیابی می‌کند که آیا مدرک تحصیلی / دیپلم‌های خارج از کشور شما با تحصیلات کانادا موافق است یا خیر.

تجربه – حداکثر 15 امتیاز

امتیاز مهاجرت به کانادا نیز برای تجربه کاری شما متحمل می‌شود. می‌توانید برای تعداد سال‌هایی که تمام‌وقت کارکرده‌اید و حداقل هفته‌ای 30 ساعت کارکنید، امتیاز کسب کنید. مقدار مساوی از کار پاره‌وقت نیز واجد شرایط است. به نقل از کانادا، شما می‌توانید حداکثر 15 امتیاز را برای این عامل به دست آورید.

سن – حداکثر 12 امتیاز

امتیازات سن به متقاضیان تعلق می‌گیرد. آن‌ها می‌توانند حداکثر 12 امتیاز کسب کنند. محاسبه سن از روزدریافت درخواست شما انجام می‌شود.

ترتیب کار در کانادا – حداکثر 10 امتیاز

همچنین می‌توانید امتیاز مهاجرت به کانادا را برای یک پیشنهاد شغلی با حداقل 1 سال فرم کارفرما در کانادا دریافت کنید. شما باید قبل از ارائه درخواست ورود به کانادا به‌عنوان کارگر ماهر فدرال، این پیشنهاد را دریافت کنید.

سازگاری – حداکثر 10 امتیاز

بر اساس تحصیلات، کار یا پیشنهاد شغلی ترتیب داده‌شده و اقوام شما در کانادا به شما امتیاز داده می‌شود. شریک زندگی یا همسر مشترک شما در صورت مهاجرت به کانادا با شما، می‌تواند امتیازات دیگری را نیز برای سازگاری ایجاد کند. برای هر مورد فقط یک‌بار می‌توانید امتیاز کسب کنید.

راه‌های بهبود نمره CRS شما

قرعه‌کشی Express Entry در فواصل منظم انجام می‌شود، بنابراین همیشه این شانس برای شما وجود دارد که قبل از درخواست قرعه‌کشی بعدی، نمره CRS خود را بهبود بخشید.

اگر نمره CRS موردنیاز خود را برآورده نمی‌کنید، همیشه می‌توانید راه‌هایی برای بهبود امتیاز خود پیدا کنید تا بتوانید امتیاز لازم را برای تأمین دعوت به درخواست (ITA) برای ویزای PR در قرعه‌کشی Express Expressry بعدی به دست آورید.

مهاجرت-به-کانادا
مهاجرت-به-کانادا

 در اینجا چند روش برای بهبود نمره CRS شما آورده شده است

 • نمره زبان خود را ارتقا دهید: اگر در آزمون‌های زبان مانند IELTS نمره خوبی کسب کنید، نمره CRS شما بهبود می‌یابد. به‌عنوان‌مثال، در آزمون زبان، اگر معیار زبان کانادایی (CLB) 9 را به دست آورید تا 136 امتیاز مستقیم به رتبه‌بندی CRS خود اضافه خواهید کرد.
 • حضور در آزمون زبان در فرانسه نیز می‌تواند 24 امتیاز را به آن اضافه کند.
 • برای ویزای روابط عمومی PNP تحت برنامه استانی کاندیداها درخواست کنید: در صورت دریافت دعوت‌نامه، 600 امتیاز اضافی برای مشخصات Express Entry دریافت خواهید کرد.
 • دریافت پیشنهاد کار: یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی 200 امتیاز دیگر به شما می‌دهد.
 • دریافت تحصیلات در کانادا: در صورت تکمیل مدرک تحصیلی یا دیپلم در کانادا، می‌توانید 30 امتیاز اضافی دریافت کنید.
 • درخواست با همسرتان برای روابط عمومی: درخواست ویزای شما با همسرتان هر دو امتیاز اضافی را کسب می‌کند.
 • مهارت زبان همسر شما 20 امتیاز خواهد بود، درحالی‌که سطح تحصیلات و تجربه کاری کانادا می‌تواند برای شما برای هر گروه 10 امتیاز کسب کند؛ بنابراین، این 40 امتیاز به نمره CRS شما اضافه می‌کند.
 • یک پیشنهاد شغلی تأییدشده توسط LMIA دریافت کنید: اگر یک پیشنهاد کاری را که توسط ارزیابی کار آزمایی بازار کار (LMIA) از کارفرمای در کانادا تشخیص داده‌شده است دریافت کنید، می‌توانید تا
 • 600 امتیاز به رتبه‌بندی CRS خود اضافه کنید.
 • ادامه کار: اگر کمتر از سه سال سابقه کار تمام‌وقت دارید و اگر همچنان به کار خود ادامه دهید می‌توانید امتیاز خود را به نمره CRS خود اضافه کنید.

امتیاز موردنیاز PR روابط عمومی کانادا

شرایط لازم برای روابط عمومی کانادا 67 امتیاز از 100 است. برای درخواست ویزای PR خود باید حداقل 67 امتیاز را تحت ضوابط مختلف صلاحیت کسب کنید.

جدای از این، شما باید امتیاز لازم را در زیرسیستم جامع رتبه‌بندی یا CRS کسب کنید تا واجد شرایط قرعه‌کشی Express Entry که محبوب‌ترین برنامه مهاجرت کانادا است، باشید. به کاندیداهای موجود در استخر ورودی اکسپرس نمره 1200 CRS از 1200 امتیاز داده می‌شود. عواملی مانند سن، تجربه کار، سازگاری و غیره نمره CRS شمارا تعیین می‌کنند. نمره CRS با هر قرعه‌کشی Express Entry متفاوت خواهد بود.

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

مهاجرت-به-کانادا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *