انواع مهاجرت کاری دانمارک

دانمارک 3 ویزا جهت جذب نیروی کار خارجی دارد و افراد جهت مهاجرت کاری دانمارک از این طریق اقدام میکنند.

اولین روش Pay Limit Scheme (مبتنی بر قرارداد کاری) است. در این روش باید دارای قرارداد كتبی و پیشنهاد شغلی باشد و درآمد سالانه او كمتر از 375.000 SEK نباشد. روش دوم Positive list (مبتنی بر لیست مشاغل) است. در این روش شغل متقاضی باید ذیل یکی از 125 شغل در فهرست مورد نظر باشد. قراردادهای موضوع این روش در مهاجرت کاری دانمارک در قالب قانون کار دانمارک و به شکل رابطه کارفرما و کارگر منعقد می شود. نوع سوم ویزای کاری Green Card Scheme (مبتنی بر امتیازبندی) است که مدت اقامت که طی این روش، 18 ماهه است. مولفه هایی مانند تجربه کاری، مهارت های زبان، سن و تحصیل در این روش مورد بررسی قرار می گیرند و حداقل امتیاز در این زمینه، 100 امتیاز است.

با این کارت اجازه اقامت جهت جستجوی کار به متقاضی کار در دانمارک داده می شود.

این اجازه تحت عنوان کارت سبز یا گرین کارت کار در دانمارک شناخته می شود. بر اساس این اجازه، دیگر نیازی به اخذ مجوز کار در دانمارک به صورت جداگانه ندارید. گرفتن اجازه کار در دانمارک تحت طرح کارت سبز یا گرین کارت، مانند گرفتن شغل نیست. این کاملا مسئولیت خود شماست تا در دانمارک شغلی پیدا کنید و بتوانید از خودتان حمایت کنید. اگر به شما اجازه کار در دانمارک داده شود، باید در طول 6 ماه بعد از دریافت اجازه نامه به دانمارک نقل مکان کنید و یک آدرس رسمی در دانمارک داشته باشید. پیدا کردن مکانی برای زندگی، مسئولیت خودتان است. در سال اول اقامت، شما باید حداقل 50000 کرون (7.609 $ آمریکا) درآمد داشته باشید.

لازم به ذکر است که شما قبل از داشتن ملک و شغل و دریافت حقوق، نمی توانید یکی از اعضای خانواده را با خود به دانمارک بیاورید.

شما می توانید اجازه کار در دانمارک تحت برنامه کارت سبز را به مدت 2 سال دریافت کنید. قبل از اتمام 2 سال می توانید به مدت 3 سال این اجازه را تمدید کنید و بعد از پایان 3 سال می توانید تا 3 سال دیگر در هر دوره تمدید کنید. اقامت شما در صورتی تمدید می شود که به مقدار حداقل درآمد را کسب کنید.

اقامت ویژه کار در دانمارک

یک اقامت ویژه برای افراد خارجی که مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا را در دانمارک بگذرانند، وجود دارد. بعد از فارغ التحصیلی به شما اجازه اقامت ویژه کار در دانمارک داده می شود.

اقتصاد دانمارک

تولید ناخالص داخلی دانمارک در سال 2014 طبق آمار ها 330.8 میلیارد دلار است. سرانه تولید ناخالص داخلی در سال 2014 مبلغ 46255 دلار می باشد. تورم در دانمارک در سال 2014 0.5 درصد، میانگین حقوق در ماه مبلغ 3090 دلار می باشد. دانمارک از نظر آسانی انجام کسب و کار در جهان رتبه 4 می باشد. واحد پول این کشور کرون است.

انواع-مهاجرت-کاری-دانمارک
انواع-مهاجرت-کاری-دانمارک

درباره دانمارک

در حال حاضر کشور دانمارک به جهت کمبود نیروی کار در دانمارک، اعلام نموده که نیروهایی را برای کار استخدام می کند. جهت اخذ ویزای کار در دانمارک، شرایطی وجود دارد که اشخاص می توانند با داشتن این شرایط بسیار آسان، اقدام به اخذ این ویزا نمایند. اگر شما مایل به کسب اقامت کشور دانمارک هستید، یکی از راه های سریع اقامت دانمارک، کار در دانمارک می باشد. باید بدانید درخواست ویزای کار در دانمارک بسیار زیاد است و همچنین دارای شرایط خاصی می باشد. تحت این شرایط خاص باید امتیاز متقاضی کار در دانمارک به 100 برسد. در صورت حد نصاب رسیدن این امتیاز شما می توانید برای اخذ گرین کارت دانمارک اقدام نمایید.

برای ویزای کار در دانمارک باید با شرایط زیر به امتیاز مورد نظر برسید. این شرایط عبارت است از:سن- سطح تحصیلات- سطح زبان- سوابق کاری- سازگاری با محیط- در صورتی که این شرایط را داشته باشید و بتوانید امتیاز مورد نظر را کسب کنید تنها در این صورت است که می توانید برای اخذ ویزای کاری دانمارک اقدام کنید.

ویزای کار در دانمارک

معمولا کسانی که متقاضی ویزای کار در دانمارک هستند، در سایتها مقداری جستجو نموده و اطلاعات اولیه ای در مورد شرایط و نحوه ویزای کار در دانمارک GR1 کسب نموده اند. این شرایط بدین شرح می باشد که متقاضی ویزای کار در دانمارک می بایست قبل از پیدا کردن کارفرما در دانمارک، ویزای کار دانمارک GR1 را اخذ نموده باشد و میبایست حداکثر تا سه ماه قبل از ورود به دانمارک جهت کار، درخواست ویزای کار دانمارک را به سفارت ارائه داده باشد. قبل از اقدام کار در دانمارک، متقاضی می بایست مطمئن شود واجد شرایط ویزای کار در دانمارک را دارد. این نوع ویزای کار بر اساس ویژگی و مهارت و مدرکی که متقاضی دارد، امتیاز خاصی برای وی در نظر گرفته شده است.

شرایط ویزای کار در دانمارک

انواع-مهاجرت-کاری-دانمارک
انواع-مهاجرت-کاری-دانمارک

سن:

حداکثر امتیازی که می توانید از سن کسب کنید 15 امتیاز می باشد. افراد زیر 34 سال: 15 امتیازافراد بین 34 تا 40 سال: 10 امتیاز

 سطح تحصیلی: 

در رابطه با کار در دانمارک و سطح تحصیلی باید گفت، افرادی که مدرک تحصیلی آنها دیپلم و زیر دیپلم است، هیچ شانسی برای کار در دانمارک ندارند. حداقل مدرک تحصیلی لازم کار در دانمارک لیسانس است. مدرک لیسانس: 30 امتیازمدرک کارشناسی ارشد: 50 امتیازمدرک دکترا: 80 امتیاز اگر شما از دانشگاهی بین المللی فارغ التحصیل شده باشید که بعنوان دانشگاه سطح بالا شناخته شده باشد، امتیازاتی به شرح زیر به شما داده خواهد شد: 400 دانشگاه برتر: 10 امتیاز200 دانشگاه برتر: 15 امتیاز100 دانشگاه برتر: 20 امتیاز امتیاز ها در صورتی به شما داده می شود که مدرک تحصیلی را ارائه دهید و در صورتی که دانشجو باشید یا هنوز مدرک خود را دریافت نکرده اید از امتیازهای این قسمت محروم می شوید.

سطح زبان: 

یکی دیگر از مدارک لازم جهت کار در دانمارک، مدرک و سطح زبان شما می باشد که می توانید بین 5 تا 20 امتیاز کسب کنید. نمره 3 آیلتس: 5 امتیازنمره 3.5 تا 4.5 آیلتس: 10 امتیازنمره 5 تا 6 آیلتس: 15 امتیازنمره 6.5 به بالا آیلتس: 20 امتیازنمره 72 تافل: 20 امتیازقبولی آزمون زبان انگلیسی، آلمانی، سطح 3 دانمارکی: 20 امتیازقبولی آزمون زبان انگلیسی، آلمانی، مطالعه دانمارکی به عنوان زبان دوم: 40 امتیازنکته قابل توجه کار در دانمارک برای افرادی که در دانشگاه های انگلیسی، دانمارکی، سوئدی، نروژی یا آلمانی تحصیل کرده اند این است که می توانند بدون ارائه مدرک زبان امتیاز 5 تا 20 را کسب کنند. 

سوابق کاری:

 یکی از اصلی ترین ملاک های کار در دانمارک، سابقه کاری می باشد. 1 سال سابقه کاری: 5 امتیاز2 سال سابقه کاری: 10 امتیاز5 سال سابقه کاری: 15 امتیاز

نکته: در صورتی که بتوانید 100 امتیاز کسب کنید، می توانید ویزای کار در دانمارک را بدست آورید.

انواع-مهاجرت-کاری-دانمارک
انواع-مهاجرت-کاری-دانمارک

کارت سبز یا گرین کارت کار در دانمارک

با این کارت اجازه اقامت جهت جستجوی کار به متقاضی کار در دانمارک داده می شود. این اجازه تحت عنوان کارت سبز یا گرین کارت کار در دانمارک شناخته می شود. بر اساس این اجازه، دیگر نیازی به اخذ مجوز کار در دانمارک به صورت جداگانه ندارید. گرفتن اجازه کار در دانمارک تحت طرح کارت سبز یا گرین کارت، مانند گرفتن شغل نیست. این کاملا مسئولیت خود شماست تا در دانمارک شغلی پیدا کنید و بتوانید از خودتان حمایت کنید.

اگر به شما اجازه کار در دانمارک داده شود، باید در طول 6 ماه بعد از دریافت اجازه نامه به دانمارک نقل مکان کنید و یک آدرس رسمی در دانمارک داشته باشید. پیدا کردن مکانی برای زندگی، مسئولیت خودتان است. در سال اول اقامت، شما باید حداقل 50000 کرون (7.609 $ آمریکا) درآمد داشته باشید. لازم به ذکر است که شما قبل از داشتن ملک و شغل و دریافت حقوق، نمی توانید یکی از اعضای خانواده را با خود به دانمارک بیاورید. شما می توانید اجازه کار در دانمارک تحت برنامه کارت سبز را به مدت 2 سال دریافت کنید.

قبل از اتمام 2 سال می توانید به مدت 3 سال این اجازه را تمدید کنید و بعد از پایان 3 سال می توانید تا 3 سال دیگر در هر دوره تمدید کنید. اقامت شما در صورتی تمدید می شود که به مقدار حداقل درآمد را کسب کنید.

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

انواع-مهاجرت-کاری-دانمارک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *