مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

کانادا یکی از آرام ترین کشور های کشورهای دنیاست و همیشه از حواشی سیاسی و جنگ دور بوده است. علاوه بر این سیاست های اقتصادی و همینطور قوانین این کشور طوری است که زمینه رابرای دستیابی مهاجران به موقعیت کاری و تحصیلی عالی فراهم کرده است. البته رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی در این کشور هم در این مورد تاثیر زیادی داشته است.

زندگی در کانادا برای مهاجران می تواند بسیار لذت بخش باشد. کانادایی ها به مهربانی، خونگرمی و ادب معروفند و با مهاجران هم رفتار خیلی خوبی دارند. به همین دلیل هم هست که افرادی که به کانادا مهاحرت می کنند با هر ملیت و فرهنگی خیلی راحت می توانند با مردم این کشور ارتباط برقرار کرده و در کنار آنها کار و زندگی کنند.

از همه این تعاریف که بگذریم، دولت کانادا توجه زیادی به استاندارد های زندگی از جمله خدمات آموزشی و درمانی دارد و برنامه های مهاجرتی خوبی را نیز برای خارجیانی که به هر دلیل قصد زندگی در این کشور را دارند در نظر گرفته است.

یکی از مطمئن ترین آنها مهاجرت-به-کانادا-از-طریق-خود-اشتغالی است.

شاید تا امروز در مورد آن زیاد شنیده باشید اما اینکه ماهیت ویزای خود اشتغالی در واقع چیست و چه مزایایی دارد همان چیزی است که ما در اینجا به آن می پردازیم.

اگر هنوز در مورد مهاجرت به کانادا سوالاتی دارید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان ما در اسرع وقت تماس بگیرید .

مهاجرت-به-کانادا-از-طریق-خود-اشتغالی
مهاجرت-به-کانادا-از-طریق-خود-اشتغالی

ویزای خوداشتغالی کانادا چیست ؟

یک از روش های مطمئن برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور، self employed یا همان دریافت ویزای خود اشتغالی است. این برنامه مهاجرتی برای ان دسته از افرادی مناسب است که در زمینه های هنری و یا ورزشی در کشور خود دارای سوابق درخشان هستند . انها می توانند با ارائه مستنداتی در مورد سوابق فرهنگی، ورزشی و هنری خود درخواست ویزای خوداشتغالی کانادا کنند.

افراد متقاضی باید بتوانند مقامات اداره مهاجرتی کانادا را متقاعد کنند که از توانمندی های خوبی برخوردار هستند و همینطور سابقه کار مرتبط نیز دارند. البته ارائه دلایل و مستندات کافی برای دریافت ویزای خود اشتغالی در کانادا، سود آور بودن کسب و کار و همینطور استطاعت مالی لازم برای انجام این کار هم ضروری است.

اگر شما هم هنرمند یا ورزشکار هستید و سوابق کاری هم در این زمینه دارید می توانید برای مهاجرت به کانادا از این راه استفاده کنید. برای این کار کافی است با مشاوران و وکلای بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی تماس بگیرید. آنها به شما کمک می کنند با روش های کاملا قانونی و مطمئن آینده بهتری را برای خود و خانواده تان در کانادا بسازید.

مهاجرت-به-کانادا-از-طریق-خود-اشتغالی
مهاجرت-به-کانادا-از-طریق-خود-اشتغالی

فعالیت های ورزشی یا هنری پل عبور شما از ویزای خود اشتغالی کانادا خواهند بود

پیش تر گفتیم که اگر کسی بخواهد برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی در خواست بدهد لازم است سوابق و تجربه کاری هنری و یا ورزشی قابل قبولی در کشور خود داشته باشد.

مدت این سابقه کار باید حداقل دو سال بوده و بیش از پنج سال نیز از آن نگذشته باشد. به علاوه فرد باید بتواند ثابت کند که دریکی از این رشته های هنری و یا ورزشی می تواند کسب و کار موفقی در کانادا راه اندازی کند.

در اینجا جدولی ارائه داده ایم که نشان دهنده این رشته های هنری یا ورزشی است.

مهاجرت-به-کانادا-
مهاجرت-به-کانادا-از-طریق-خود-اشتغالی

در صورت اقدام برای استفاده از این برنامه مهاجرتی باید امتیاز لازم را در سیستم جامع رتبه بندی CRS طبق معیارهای اعلام شده به دست آورید. هرچه امتیاز CRS شما بیشتر باشد، احتمال پذیرفته شدن درخواست شما در مقایسه با رقبایتان بیشتر خواهد بود.

از جمله عواملی که بر امتیاز شما تاثیر زیادی دارند عبارتند از:

  •  سن متقاضی و البته همسر او. هرچه سن کمتر باشد امتیاز بیشتری خواهد داشت زیرا افراد جوان تر می توانند برای مدت بیشتری به پیشرفت اقتصادی کانادا کمک کنند. البته اصلا منظور ما این نیست که افراد مسن تر شانسی برای دریافت این نوع ویزا ندارند، ولی امتیاز انها کمتر خواهد بود.
  •  میزان سابقه کار. هرچه سال های تجربه کار بیشتر باشد، امتیاز بهتری را به همراه خواهد داشت. از طرف دیگر در رشته های ورزشی مثل دو و میدانی حضور در مسابقات بین المللی بسیار مهم است. اگر متقاضی جایزه ای را که ارزش جهانی دارد دریافت کرده و یا مدت زمانی تحت آموزش حرفه ای قرار گرفته این برای او به منزله یک امتیاز مثبت خواهد بود.
  •  مورد دیگری که اهمیت دارد سطح تحصیلات است، مخصوصا اگر سن متقاضی کم بوده و یا تجربه کاری زیادی نداشته باشد. علاوه بر این اگر می خواهید با استفاده از ویزای خود اشتغالی به کانادا مهاجرت کنید بهتر است مهارت های زبانی خود را در انگلیسی و فرانسه ارتقا دهید زیرا این دو به عنوان زبان رسمی کانادا مورد استفاده قرار می گیرند.
  •  آخرین موردی که می تواند امتیاز شما را افزایش دهد میزان سازگاری تان است. کشور کانادا دارای تنوع وسیع فرهنگی است و افراد زیادی در این کشور در کنار یکدیگر برای پیشرفت اقتصادی کشور تلاش می کنند. البته این معیار تنها در صورتی اعمال می شود که شما قبلا مدتی را در کانادا زندگی کرده و یا خود و یا همسرتان تحصیلات خود را در کانادا گذرانده باشید.

برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی باید مطمئن شوید که امتیاز کافی برای استفاده از این طرح را کسب می کنید. به این منظور می توانید روی کمک کارشناسان و وکلای حقوقی بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی حساب کنید. ​

مهاجرت-به-کانادا-از-طریق-خود-اشتغالی
مهاجرت-به-کانادا-از-طریق-خود-اشتغالی

مزایایی که ویزای خود اشتغالی کانادا به شما هدیه می کند

یکی از ویژگی های منحصر به فرد خوداشتغالی کانادا که باعث میشود بهتر از سایر روش های مهاجرتی از جمله ویزای کارآفرینی باشد این است که هیچ مبلغی به عنوان پیش شرط در خواست برای آن مشخص نشده است . هرچند اگر متقاضی استفاده از این برنامه هستید باید بودجه لازم برای طی کردن مراحل عادی ویزا را داشته باشید.این یعنی تامین هزینه های خود، همسر و فرزندانتان که همراه شما به کانادا می آیند.

با این حساب شما می توانید کسب و کار خود را با شرایطی که مناسب می دانید راه اندازی کنید و با هر روشی که از نظر شما بهتر است بر اقتصاد کانادا تاثیر مثبتی داشته باشید، بدون اینکه بابت میزان حاشیه سود و یا ایده شرکت تحت فشار قرار بگیرید.

از طرف دیگر وقتی برای دریافت ویزای خود اشتغالی اقدام می کنید نیازی نیست که گواهی پیشنهاد شغلی داشته باشید و اصلا لازم نیست قبل از ورود به کانادا کسب و کاری را راه اندازی کنید. به محض اینکه درخواست شما تایید شود، شما اقامت دائمی کانادا را دریافت خواهید کرد.

در پروسه دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا گزینه های انتخابی هم وجود دارد. مثلا اگر در حال حاضر به عنوان عکاس فعالیت کاری دارید ولی در زمان حضور در کشور خود در یک رشته هنری دیگر هم سابقه کاری مفید داشته اید می توانید هر کدام از زمینه های کاری که برای شما مناسب تر است را انتخاب کنید.

مدت زمان سابقه کار را می توان از دیگر خوبی های این برنامه مهاجرتی دانست. کافی است که تنها دوسال در رشته فرهنگی هنری یا ورزشی انتخابی خود سابقه کار داشته باشید. همین به شما امکان می دهد برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی اقدام کنید.

مهاجرت-به-کانادا-از-طریق-خود-اشتغالی
مهاجرت-به-کانادا-از-طریق-خود-اشتغالی

ویزای خود اشتغالی پنجره ای رو به مهاجرت هنرمندان

کشور کانادا کلکسیونی است از فرهنگ ها و مشاغل مختلف . در واقع این کشور را می توان یک تابلوی پازلی دانست که هر تکه این پازل را یکی از این فرهنگ ها تشکیل داده و وقتی کنار هم قرار می گیرند یک منظره زیبا را نشان می دهند. البته که هنر مندان هم جایگاه ویژه ای در این تابلوی منحصربه فرد دارند.

به همین خاطر است که دولت کانادا هم ویزای خود اشتغالی را جز برنامه های مهاجرتی هنرمندان در نظر گرفته است. برای آنکه هر هنرمند حرفه ای شایستگی دریافت ویزا در این طرح را داشته باشد باید مراحل سه گانه آزمایشی را که شامل تست تجربه، تست هوش و توانمندی و تست مشارکت چشمگیر است را پشت سر بگذراند.

روش مهاجرتی خود اشتغالی هنرمندان یک متر فدرال است. به این معنی که متقاضی می تواند پس از دریافت این ویزا در هر یک از ایالت های کانادا به جز ایالت کبک زندگی کند.

مهاجرت-به-کانادا-از-طریق-خود-اشتغالی در یک نگاه

کسانی که از طریق ویزای خود اشتغالی به کانادا مهاجرت می کنند عموما هنرمندا، ورزشکاران و یا فعالان فرهنگی هستند که دارای سابقه کاری هستند. سوابق کاری این افراد معمولا در زمینه های ورزشی، فرهنگی و یا هنری است.

در هر حال وظیفه فرد خود اشتغال این است که آفیسر اداره مهاجرت کانادا را متقاعد کند که از توانایی کافی برخوردار است و می تواند در این زمینه از لحاظ اقتصادی درآمد زایی کند. برای اخذ ویزای خود اشتغالی کانادا یا Self Employed باید دارای سابقه کار مرتبط در آن رشته باشید.

علاوه بر این باید به اداره مهاجرت کانادا ثابت کنید که تمایل به خود اشتغالی در این کشور را دارید و می خواهید به این روش اقامت کانادا را دریافت کنید. دولت کانادا هم به افرادی که تمایل دارند در رشد اقتصادی کانادا نقش داشته باشند، توجه ویژه ای دارد.

از طرف دیگر باید بتوانید به دولت کانادا اثبات کنید که تمکن مالی کافی برای راه اندازی کسب و کارتان را دارید و خودتان می توانید برای خود یک فرصت شغلی در کشور کانادا ایجاد کنید. البته سقفی برای این کار مشخص نشده است.

اما اینکه از چه طریق این کار را انجام دهید، مساله مهمی است که بهتر است با تماس با مشاورین بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی درباره روش های آن اطلاعات بیشتری را دریافت کنید و یا به آدرس https://bonyademohajerat.com/ مراجعه نمایید.

ویزای خود اشتغالی کانادا چیست و برای چه کسانی طراحی شده است؟

یک از روش های مطمئن برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور، self employed یا همان دریافت ویزای خود اشتغالی است. این برنامه مهاجرتی برای ان دسته از افرادی مناسب است که در زمینه های هنری و یا ورزشی در کشور خود دارای سوابق درخشان هستند .

انها می توانند با ارائه مستنداتی در مورد سوابق فرهنگی، ورزشی و هنری خود درخواست ویزای خود اشتغالی کانادا کنند.

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

مهاجرت-به-کانادا-از-طریق-خود-اشتغالی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *