اشتغال در هلند

اشتغال-در-هلند

کشور هلند ، کشوری کوچک از قلمروهای پادشاهی هلند در شمال غربی اروپا می باشد که از شرق با آلمان و از جنوب با بلژیک همسایه است و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا هم جوار است . هلند ، کشوری دارای اقتصادی توسعه یافته می باشد و با توجه به وضعیت اقتصادی هلند ، وضعیت اشتغال-در-هلند هم از لحاظ فرصت های شغلی و هم از لحاظ تجارت و سرمایه گذاری بسیار مناسب می باشد . سطح بالای کیفیت زندگی در بلژیک و اقتصاد قوی آن همگی از نکات قابل توجهی می باشند که تعجب سایر کشورهای توسعه یافته را نیز برانگیخته است . بیش از نیمی از جمعیت کاری هلند نیمه وقت کار می کنند که این آمار از هر کشور ثروتمند و توسعه یافته دیگری بیشتری می باشد .

به طور میانگین یک پنجم جمعیت کاری کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارای شغل نیمه وقت هستند ولی در کشور هلند ۲۶٫۸ درصد از مردان و ۷۶٫۶ درصد از زنان هفته ای کمتر از ۳۶ ساعت کار می کنند.

تمام شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس به جز کرواسی می توانند بدون محدودیت در همه بخش ها کار کنند. اگر کارفرما خواستار مدرک اقامت قانونی در هلند باشد، نامه IND را باید به او نشان داد که تغییر شرایط در سال ۲۰۱۴ در آن توضیح داده شده است، که به موجب آن شهروندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / کشور سوئیس دیگر نیاز به ثبت اقامت بلند مدت خود در هلند ندارند.در حال حاضر، برای شهروندان کرواسی محدودیت کار وجود دارد و آنها تنها در صورتی می توانند در هلند کار کنند که کارفرما اجازه کار آنها را برای ۱۲ ماه اول اخذ کند و پس از ۱۲ ماه اشتغال-در-هلند به صورت قانونی مستمر، می توان آزادانه و بدون اجازه کار در هلند کار کرد که این محدودیت ها تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۰ اعتبار دارد.

اتباع خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس معمولا تنها در صورتی می توانند در هلند کار کنند که کارفرما به آنها اجازه کار بدهند.

در حال حاضر مجوز واحدی ارائه می دهد که به عنوان اجازه کار و اجازه اقامت عمل می کند و با عنوان GVVA  معرفی می شود که به طور کلی برای کارکنانی صادر می شود که برای بیش از ۳ ماه به کشور هلند می آیند. معمولا کارفرما برای این مجوز درخواست می دهد و مجوز برای مدت ۳ سال صادر می شود.برخی از افراد واجد شرایط این نوع مجوز نمی باشند و کارفرما باید برای مجوز کار جداگانه (TWV) درخواست بدهد.

اقتصاد کشور هلند بسیار به کمک سرمایه گزار های فراوان بین المللی پایدار و مستحکم است. پیدا کردن کار مناسب برای افراد خارجی ماهر و تحصیلکرده نیز کار سختی نیست. حداقل حقوق وزارت کار برای افراد بالای ۲۳ سال ، ۱۵۵۱ یورو در ماه می باشد . کشور هلند با کمبود نیروی ماهر کار برای برخی شغل ها مواجه است و این باعث شده که برای جبران این کمبود به استخدام نیرو از کشور های دیگر و پذیرفتن مهاجرانی که مهارت کافی برای جبران این کمبود ها را دارند رو بیاورد ولی این مهاجران باید بعد از دریافت نامه قبولی استخدام از یک شرکت در این کشور و در حالی که در کشور مبدا خود حضور دارند برای دریافت مجوز و ویزای کار اقدام کنند. مردم کشور هلند معمولا ۳۶ تا ۴۰ ساعت در هفته کار می کنند.

اشتغال-در-هلند

اشتغال در هلند  وضعیت کار در کشور هلند

سطح رفاه اجتماعی در هلند به اندازه ‌ای بالا می باشد که نیازی به دریافت دو حقوق در یک خانه نیست. سیاستهای اقتصادی دولت هلند در دهه ۸۰ میلادی بر تقسیم عادلانه ثروت تاکید داشت و کمکهای دولتی فراوانی به خانوارها اختصاص داده می‌ شد تا زنان بتوانند در خانه کنار فرزندان خود باقی بمانند. با پایان دهه ۸۰ میلادی دولت درصدد تشویق زنان برای ورود به بازار کار برآمد ولی تغییر دادن یک فرهنگ قدیمی که بر ماندن زنان در خانه تاکید داشت، کار بسیار سختی به نظر می‌ رسید و در همین مدت مشاغل نیمه وقت به زنان هلندی پیشنهاد شد.آمارهای موسسه CBS هلند نشان می ‌دهد فقط ۶ درصد از زنان هلند دارای مسئولیت های اجرایی در سطح بالای مدیریتی می باشند و دولت کشور هلند اعلام کرد این آمار را تا سال آینده میلادی به ۳۰ درصد افزایش خواهد داد.

اشتغال-در-هلند
اشتغال-در-هلند

فرهنگ متفاوت زندگی در کشور هلند عامل اصلی توسعه رفاه اجتماعی هلند در کنار دریافت دستمزدهای بالا از مشاغل نیمه وقت بوده است. البته تا یک دهه گذشته فقط ۱۰ درصد از کارمندان نیمه وقت هلندی تمایل به کار تمام وقت داشتند ولی پس از بروز بحران اقتصادی دامن ‌گیر اتحادیه اروپا این آمار به ۲۵ درصد افزایش یافت. هیچ بعید نیست در آینده ‌ای نه چندان دور شهروندان هلندی هم به مشاغل تمام وقت روی آورده و مانند سایر همسایگان اروپایی خود به کار با ساعات بالا عادت کنند.

اشتغال-در-هلند – زبان مورد نیاز جهت اشتغال در هلند

افراد جهت اشتغال در هلند ملزم به صحبت کردن به زبان هلندی نخواهند بود زیرا در حقیقت زبان انگلیسی مهم ترین زبان تجارت در اغلب شرکت ها خواهد بود ولی جهت افزایش فرصت های خود پیشنهاد می شود که این زبان را یاد بگیرند. در حالی که امکان همکاری با شرکت های بزرگ و بین المللی هلندی بدون دانستن زبان هلندی امکان پذیر نخواهد بود. اگر فرد برای یک شرکت کوچک کار می کند برای همکاری و حضور در جلسات به زبان هلندی نیاز خواهد داشت. لازم به ذکر است که افرادی که به زبان های آلمانی، فرانسوی، فنلاندی و اسکاندیناوی مسلط می باشند در اولویت خواهند بود.

اشتغال-در-هلند – مشاغل موجود در کشور هلند

کارگران بسیار ماهر جمعیت گسترده ای را در کشور هلند به خود اختصاص داده اند، در حالی که در سالهای اخیر روند اقامت در هلند و مهاجرت در این کشور بسیار زیاد بوده است و آنها از مزیت مالیاتی ۳۰ درصدی برخوردار خواهند شد. این گروه مواردی مانند گروه مهندسان کسانی که مهارت های فنی دارند، متخصصین IT، افرادی که با امور مالی سر و کار دارند، افرادی که در خرید و فروش تجربه دارند، بازاریاب ها و ارائه دهنده خدمات را در بر خواهند گرفت. سایر مشاغلی که تقاضای بسیاری دارند مانند : اخذ مشاغل در مراکز سلامت و درمان، مدیریت داخلی و بخش های آموزشی را در بر خواهد گرفت. فرد قادر به مشاهده مشاغل مورد نظر در صنایع، بخش های مرتبط با نشریه و بخش های مرتبط با آموزش خواهد بود.

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی – مجری و ارائه دهنده بهترین خدمات و مشاوره های تحصیل و اقامت در اروپا

بنیاد مهاجرتی دکتر سعید محمدی

اشتغال-در-هلند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *